10 praktických rad pro výběr pennyboardu

10 praktických rad pro výběr pennyboardu

Jízda na „prknech s kolečky“ se velmi snadno stane součástí životního stylu. Pro každý terén a styl jízdy se ovšem hodí trochu jiný typ. Kromě klasického skaterboardu je velmi populární také pennyboard. V čem se liší a jak si vybrat ten správný?

Není prkno jako prkno

Obyčejný skateboard patří stále k hojně používaným modelům. Je typický obdélníkovým tvarem se zakulacenými rohy a oproti ostatním typům má výrazně menší a tvrdší kolečka s velkou odolností. Hodí se především pro jízdu ve skateparcích a na rampách, prostě k překonávání překážek.

Menším a dle mnohých lidí zábavnějším bráškou skateboardu je pennyboard. V poslední době se mu dostává stále větší pozornosti. Je přenosný a nezřídka slouží jako rychlý a šikovný dopravní prostředek. Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti ho lze uložit i do batohu. Bez diskuze je nejvíc stylový. Další předností pennyboardu je jeho sympatická cena. A jak si vybrat ten, který si zamilujete? Připravili jsme 10 praktických rad pro vaše snažší rozhodování.

Nejlevnější pennyboardy
Nejlevnější pennyboardy
Nejlevnější pennyboardy

Jak vybrat pennyboard?

1. Zvolte si velikost. Nejběžnější jsou klasické pennyboardy s délkou 56 cm, které najdete i u nás v e-shopu. O něco větší nickelboardy mají délku 71 cm.
2. Tvar a barevné řešení neovlivní tolik jízdní vlastnosti, ale vybíráme samozřejmě model, který se nám líbí. V nabídce je mnoho různých barev.
3. Hledáte-li něco speciálního, nechybí ani modely se svítícími LED kolečky a deskami, které propouští světlo.
4. Důležitá je kvalita koleček i podvozku. Kolečka ze syntetické pryže a gumy mají lepší přilnavost a tlumicí vlastnosti, tvrdší budou jezdit rychleji.
5. Ložiska jsou jednou z nejdůležitějších součástí. Rozšířené jsou v pennyboardech ložiska ABEC 5 a ABEC 7. Čím vyšší číslo, tím je ložisko kvalitnější.
6. Pennyboardy původně vyráběla pouze australská společnost Penny Skateboards. Nevýhodou je vysoká cena. Stejnou službu odvede i kvalitní výrobek jiné značky. Zárukou skvělé jízdy je například značka Nijdam.
7. Materiál samotné desky by měl být maximálně odolný. Lepší modely z naší nabídky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu Hi-Impact Polypropylen. Tvrdost desky je důležitá pro příjemnou jízdu i dobrou ovladatelnost. Zvednutá zadní část musí přecházet plynule do nášlapné plochy a odpovídat hmotnosti jezdce.
8. Provedení nášlapné plochy s neklouzavým povrchem je důležité pro bezpečnost, kluzké desky rozhodně nebrat!
9. Zkontrolujte maximální hmotnost toho, kdo bude na pennyboardu jezdit. Standardně je to 100 kg, u některých modelů méně.
10. Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme.

S pennyboardem je zábava

Stylový dopravní prostředek za nízkou cenu, který se v případě potřeby snadno přenáší i v ruce či batohu. Přesně to je pennyboard! Vyrazit na něm ven za hezkého počasí vám okamžitě vykouzlí úsměv na rtech. Záleží už jen na vás, zda-li budete pouze plout po chodníku, nebo se rozhodnete naučit i nějaké triky. V každém případě vás jízda na pennyboardu bude bavit.