Jak vybrat balanční podložku?

Jak vybrat balanční podložku?

Balanční podložku vybíráme podle několika faktorů, které Vám popíšeme na základě našich zkušeností aBalanční podložka poptávky zákazníků. Velký počet zákazníků si pořizuje balanční podložku podle předchozí zkušenosti z posiloven nebo fitness center. Balanční podložky jsou známy také pod názvem BOSU, které jsou však o dost dražší, aniž by poskytovaly vyšší komfort při cvičení.

V dnešní době jsou na trhu desítky balančních podložek, ale kterou si vybrat, aby byla právě pro mě ta nejlepší?

Na co se zaměřit, před zakoupením balanční podložky:

Jak často ji budu používat?

Zda budete používat balanční podložku nepravidelně (2-3x týdně) doma nebo si chcete pořídit balanční podložku pro každodenní cvičení popřípadě do fitness centra.

Kdo na podložce bude cvičit?

Důležitá je nosnost podložky. Chci, aby mě, nebo mé členy rodiny podložka udržela, tak si zvolím balanční podložku s vyšší nosností (doporučujeme 150 kg). Pokud si kupují balanční podložku pouze pro sebe, tak volím dle svých parametrů.

Jaké cviky chci cvičit?

Na balanční podložce se dá cvičit také z druhé strany a rozšířit množství cviků. Je třeba však vybrat takovou podložku, která má druhou stranu hladkou (bez výstupků) a je k tomu určena. Rozlišujeme tedy jednoustrannou a oboustrannou balanční podložku.

Jaké příslušenství dostanu?

K balanční podložce se dnes dávají běžně gumová madla a pumpička k nafouknutí. Gumová madla slouží k zapojení rukou do cvičení a tím zapojení dalších částí těla.

Lze měnit obtížnost cvičení?

Ano, obtížnost cvičení lze na balančních podložkách měnit. Pokud podložku nafoukneme méně, je cvičení obtížnější a dochází k většímu balancování. Větším dofouknutím podložky dosáhneme naopak k menšímu balancování a zlehčení obtížnosti cviků.

Pří výběru balanční podložky Vám pomůže náš "průvodce výběrem", který naleznete v kategorii balanční podložky v internetovém obchodě.