Badmintonový kurt

Badmintonový kurt

Badminton se odehrává na kurtu pro čtyřhru o rozměrech 13,40 x 6,10 m a pro dvouhru jsou určeny rozměry 13,40 x 5,18 m. Kurt je vymezen čárami o šířce 4 cm.

Při dvouhře se hraje na delším a užším hřišti a míče se snažíme zahrávat do prostoru mezi postranní čáru pro dvouhru a zadní podávací čáru pro dvouhru. Podáváme vždy spodním úderem do protilehlého podávacího pole soupeře a míček musí padat minimálně na přední podávací čáru nebo za ni. Při čtyřhře hrajeme na delším a širším hřišti a míče se snažíme zahrávat do prostoru postranních čar pro čtyřhru a zadní podávací čáry pro dvouhru. Při čtyřhře se podává do prostoru mezi přední podávací čáru a zadní podávací čáru pro čtyřhru.

Badmintonový kurt rozděluje na dvě stejnoměrné poloviny badmintonová síť, která je natažená na sloupcích vysokých 155 cm. Síť má být tmavé barvy s oky o velikosti 1,5-2 cm. Horní okraje sítě jsou ohraničený bílou páskou o celkové šířce 7,5 cm, kterou prochází šňůra nebo ocelové lanko. Horní okraj sítě ve středové části je vysoký 152,4 cm od země a 155 cm nad postranními čárami.