Jedeme na maximum - rychlá expedice objednávek

Kolečka do kolečkových bruslí

Rozdílná tvrdost koleček je vhodná pro rozdílné povrchy. Tvrdost kolečka, povrch, hmotnost bruslaře, způsob jízdy a údržba zásadně ovlivňuje jeho životnost a opotřebení. Za jízdy se odrážejte od všech koleček stejnoměrně. Nezatěžujte nadměrně první a poslední kolečko. Špatným způsobem jízdy může dojít k poškození kolečka, podvozku i celé brusle.

Jak se starat o kolečka? Aneb životnost kolečka není neomezená.
Životnost koleček můžeme výrazně ovlivnit údržbou, způsobem jízdy a kvalitou povrchu, na kterém je budete používat. V podstatě je to stejné jako u pneumatik na autě. Pro zajištění co možná nejdelší životnosti koleček je důležité jejich souměrné zatěžování a tím i opotřebení. První a poslední kolečka se opotřebovávají více než středová kolečka. Jakmile na předních kolečkách vidíte nesouměrné opotřebování, tak je třeba vyměnit všechna kolečka podle obrázku níže.

výměna koleček u kolečkových bruslí

Snažte se udržovat Vaše kolečka v čistotě. V pravidelných intervalech kontrolujte čistotu koleček i podvozku. Údržbu ložisek provádějte dle instrukcí výrobce ložisek. Nepoužívejte větší průměr koleček, než jakými jsou Vaše brusle vybaveny z výroby, případně než povoluje nápis na podvozku brusle. Kontrolujte dotažení os koleček a připevnění podvozku před každou jízdou.

PovrchTvrdost koleček
Nerovný, hrbolatý78A - 82A
Hladký beton83A - 84A
Hladký umělý85A
Hladký jemný asfalt84A - 85A

Příkladná tabulka velikostí koleček a jejich tvrdostí:

Průměr kolečka (cm)Šířka kolečka (mm)Tvrdost kolečka
442478A
572480A
642482A
702485A
722487A
762490A
802492A
842496A

Jezděte opatrně, vždy používejte chrániče kolen, loktů, zápěstí a bezpečnostní přilbu.

produktů na stránce z celkových 31