Kettlebelly

S kettlebelly se nejčastěji setkáváme v celokovovém provedení nebo v plastovém, kdy je kettlebell v plastovém obale s železobetonovou výplní. Rozdíly mezi těmito materiály jsou hlavně ve velikosti. Kettlebell v plastovém obale je o něco větší než kovový. Naopak plastový kettlebell nestudi při cvičení a lze jej zakoupit ve více barevných provedení.

Kettlebell je unikátní činka ve tvaru koule s držadlem původem z Ruska. Kettlebell je výborné tréninkové nářadí, které pomáhá účinně budovat sílu a vytrvalost zejména v dolní části zad, nohou a ramen. Cvičením s činkou kettlebell dochází ke ztrátě tělesného tuku a dochází tím k získání kondice. Trénink s kettlebell je pro rozvoj svalů a získání síly velmi funkční! Proti izolovaným cvikům na posilovacích strojích procvičuje kettlebell svalové skupiny celého těla jako jeden funkční celek.

Zajímavost: kettlebell byl vyvinut v Rusku okolo roku 1700 a to hlavně pro vážení úrody a plodin. Říká se, že tito zemědělci se stali silnějšími a začaly poté předvádět svou sílu během festivalů. Později začala kettlebelly využívat také armáda v rámci své tělesné přípravy.

Kettlebelly se vyrábějí převážně v sudých hmotnostech, ale dají se také sehnat s hmotností třeba 3 kg. Toto speciální fitness náčiní se vyrábí celé z kovu nebo s železo-betonovou vyplní s plastovým obalem.

Přehledná tabulka kettlebelů a doporučení pro muže a ženy

Vhodné pro uživatele Hmotnosti Muži Ženy
začátečníky 2 - 12 kg malé zkušenosti se silovým tréninkem, nízká úroveň kondice, vhodné jako rehabilitace po zranění, malá až slaba postava
středně pokročilé 12 - 16 kg malé zkušenosti se silovým tréninkem, nízká úroveň kondice, vhodné jako rehabilitace po zranění, malá až slaba postava průměrné zkušenosti se silovým tréninkem, zdravotně v pořádku s mírnou fyzickou zdatností, střední silná postava
pokročilé 16 - 20 kg průměrné zkušenosti se silovým tréninkem, zdravotně v pořádku s mírnou fyzickou zdatností, střední silná postava silná a atletická postava se zkušenostmi s pevným silovým tréninkem a kardiovaskulární zdatnosti, středně silné a silné postavy
pokročilé a zkušené 20 - 40 kg silná a atletická postava se zkušenostmi s pevným silovým tréninkem, pro velmi silné sportovce s vysokou úrovní kondice, středně silné a velké postavy

Výhody cvičení s kettlebellem

Na rozdíl od mnoha fitness produktů dnešní doby obstál pouze kettlebell zkoušce času (používán zhruba od roku 1700). Cvičení s touto činkou je známé již dlouho a přináší spoustu výhod.

Zde jsou některé z výhod, kterým kettlebell napomáhá:
 • Zlepšete svou kardiovaskulární kondici
 • Stimuluje nervový systém s výbušnými pohyby
 • Zlepšuje funkční pevnost těla pro každodenní život a sportovní výkony
 • Zlepšuje rovnováhu, koordinaci a mentální soustředění
 • Zlepšuje flexibilitu
 • Učí Vašu tělo, aby pracovalo jako celek (ne v izolaci)
 • Vyvíjí mimořádnou duševní houževnatost
 • Vyviíjí mohutné a husté svalstvo
 • Neuvěřitelné spalování tuků z důvodu vysoké metabolické povahy cviků
 • Vyvíjí neuvěřitelnou sílu
 • Zlepšuje celkovou pevnost trupu a celého těla
 • Zvýšte efektivitu cvičení (více dávek v kratším čase)
 • Umožňuje trénovat kdekoliv a kdykoliv
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 20 kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 20 kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem a je vybaven chromovaným úchytem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 16 kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 16 kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem a je vybaven chromovaným úchytem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 12 kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 12 kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem a je vybaven chromovaným úchytem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 10 kg Red
Dočasně vyprodáno
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 10 kg Red je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem a je vybaven chromovaným úchytem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 8 kg Red
Dočasně vyprodáno
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 8 kg Red je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem a je vybaven chromovaným úchytem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 6 kg Red
Dočasně vyprodáno
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 6 kg Red je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem a je vybaven chromovaným úchytem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 4 kg Red
Dočasně vyprodáno
Kettlebell s chromovaným úchopem HMS KTC 4 kg Red je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem a je vybaven chromovaným úchytem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 10, 12, 16, 20 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV32 32kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV32 32kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV28 28kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV28 28kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV24 24kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV24 24kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV20 20kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV20 20kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV12 12kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV12 12kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV 08 8kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV 08 8kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV 06 6kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV 06 6kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV 04 4kg Black
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KNV 04 4kg Black je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KN 32 kg
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KN 32 kg je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KN 28 kg
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KN 28 kg je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KN 24 kg
Dočasně vyprodáno
Kettlebell pokrytý vinylem HMS KN 24 kg je vyroben z vysoce kvalitní litiny pokryté vinylem. Materiál a zpracování ve tvaru zvonu s trojúhelníkovým úchopem, ploché dno zajišťuje vysokou stabilitu. Široký rozsah hmotnosti (4, 6, 8, 12, 16, 20, 24, 28, 32 kg) umožňuje přesný výběr zatížení.
Litinový kettlebell HMS KZG 32 kg
Dočasně vyprodáno
Litinový kettlebell HMS KZG 32 kg je určen k silovému tréninku celého těla. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací. Pomocí ní můžete cvičit prakticky všechny svalové skupiny. Toto zařízení je také vhodným doplňkem k tréninku s činkami - trojboje, dobré vyvinutí motorické koordinace a zároveň zvýšení celkové účinnosti těla.
Litinový kettlebell HMS KZG 28 kg
Dočasně vyprodáno
Litinový kettlebell HMS KZG 28 kg je určen k silovému tréninku celého těla. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací. Pomocí ní můžete cvičit prakticky všechny svalové skupiny. Toto zařízení je také vhodným doplňkem k tréninku s činkami - trojboje, dobré vyvinutí motorické koordinace a zároveň zvýšení celkové účinnosti těla.
Litinový kettlebell HMS KZG 24 kg
Dočasně vyprodáno
Litinový kettlebell HMS KZG 24 kg je určen k silovému tréninku celého těla. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací. Pomocí ní můžete cvičit prakticky všechny svalové skupiny. Toto zařízení je také vhodným doplňkem k tréninku s činkami - trojboje, dobré vyvinutí motorické koordinace a zároveň zvýšení celkové účinnosti těla.
Litinový kettlebell HMS KZG 12 kg
Dočasně vyprodáno
Litinový kettlebell HMS KZG 12 kg je určen k silovému tréninku celého těla. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací. Pomocí ní můžete cvičit prakticky všechny svalové skupiny. Toto zařízení je také vhodným doplňkem k tréninku s činkami - trojboje, dobré vyvinutí motorické koordinace a zároveň zvýšení celkové účinnosti těla.
Litinový kettlebell HMS KZG 8 kg
Dočasně vyprodáno
Litinový kettlebell HMS KZG 8 kg je určen k silovému tréninku celého těla. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací. Pomocí ní můžete cvičit prakticky všechny svalové skupiny. Toto zařízení je také vhodným doplňkem k tréninku s činkami - trojboje, dobré vyvinutí motorické koordinace a zároveň zvýšení celkové účinnosti těla.
Litinový kettlebell HMS KZG 4 kg
Dočasně vyprodáno
Litinový kettlebell HMS KZG 4 kg je určen k silovému tréninku celého těla. Kettlebell je gymnastické zařízení s mimořádně širokou škálou aplikací. Pomocí ní můžete cvičit prakticky všechny svalové skupiny. Toto zařízení je také vhodným doplňkem k tréninku s činkami - trojboje, dobré vyvinutí motorické koordinace a zároveň zvýšení celkové účinnosti těla.